Учнівське самоврядування
Статут учнівського парламенту
ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
- Головною метою учнівського парламенту є розвиток духовності, соціальної активності учнів, виховання в них почуття власної гідності, надання їм можливості виявити себе у громадській діяльності.
- Завдання учнівського самоврядування:
- сприяти виробленню в учнів почуття господаря своєї школи;
- формувати вміння співпрацювати на принципах рівності та демократизму;
- виховувати громадянина, якому притаманне гармонійне поєднання духовного багатства, моральної чистоти та фізичної досконалості;
- розширювати діапазон дiяльності дорослих і дітей, як членів єдиного колективу, створювати умови для їхньої співдружності, творчого пошуку.
- Діяльність органів самоврядування має демократичний, гуманний характер і спрямований на формування у дітей національної свідомості, духовності, патріотизму, основ моральності, фізичної досконалості, працелюбності, вірності ідеям незалежної і соборної України.
СТРУКТУРА УЧНІВСЬКОГО ПАРЛАМЕНТУ
До складу учнівського парламенту входить 25-30 чоловік. Члени парламенту обираються по округах ( класах ) по 2-3 чоловік від округу. На чолі парламенту стоїть голова учнівського парламенту, який обирається учнями 5 -11 класів та вчителями. Вибори проводяться в другу п"ятницю жовтня. Голова учнівського парламенту підбирає кандидатуру першого заступника та заступника голови учнівського парламенту і подає її на затвердження парламенту. Рішення приймається більшістю голосів.
Парламент поділяється на центри, на чолі яких стоять керівники центрів.
Керівники центрiв обираються членами центру і затверджується головою учнівського парламенту.
Парламентські центри засідають 2 рази на мiсяць.
Пленум ( засідання керiвникiв центрів ) вiдбувається 1 раз на місяць.
Засідання парламенту відбуваються 3 рази на рік.